سنگ پله چینی ذوزنقه شش ضلعی

امروزه نماهای ساختمان چشم انداز زیبایی ساختمان ها می باشند. بدین منظور از سنگ ها برای قسمت های مختلف مثل سنگ پله چینی ذوزنقه شش ضلعی و نمایه داخلی و کف ساختمان ها بکارگیری می شود. از دیرباز تا امروز انسان ها از سنگ برای تزئینات و ساختن کلی خانه استفاده می کردند.

سنگ پله چینی ذوزنقه

سنگ های راه پله در معرض انواع فرسایش و آلودگی های مختلف است پس رعایت انتخاب سنگ مناسب برای راه پله ها ضروری است. سنگ پله چینی ذوزنقه به شکل ذوزنقه ایی است که اینگونه بودن شکل ظاهری آن مانع ایستایی شدن آب و عوامل این چنین بر روی آن خواهد شد.

اما در راه پله هایی که معمولا در خانه های دوبلکس هستند با توجه به چرخش پلکان های ساختمان برش سنگ های راه پله را متمایل و ذوزنقه ایی شکل در می آورند تا قوس پلکان ها را با این نوع طراحی کنترل و متمایز کنند. برای خرید سنگ های ساختمانی با توجه به محل استفاده از آن در داخل ساختمان یا خارج ساختمان سنگ خود را انتخاب خواهند کرد. در انتخاب سنگ های مورد استفاده راه پله های داخل خانه میزان صاف و صیقلی بودن سطح سنگ ها را باید بررسی کرد.

سنگ پله چینی شش ضلعی

اگر قصد خرید سنگ پله در نمای خارجی ساختمان اتان را دارید باید نوع سنگ خود را طوری انتخاب کنید تا از نفوذ حداکثری آب جلوگیری کند از این رو سنگ پله چینی شش ضلعی یکی از انتخاب های شما برای استفاده از سنگ پله ساختمان اتان می باشد. سنگ پله های چینی مزیت های مختلفی را دارا هستند که می توان به چند مورد آن اشاره جزئی نمود:
-جزو سنگ های ساب صادراتی است
-این نوع سنگ نور را منعکس می سازد
-این نوع سنگ مانع نفوذ آب می شود
-دارای رنگ های روشن و سفید است
اما در کنار تمامی مزیت های این نوع سنگ از معایبی هم برخوردار است که می توان به جذب هوا و رنگ های با تنوع کم به بازار عرضه می شود.

سنگ پله چینی عرض

سنگ های پله و زیرپله در محیط های اداری و مدارس به دلیل پاخور زیاد دچار عواملی مانند شکسته شدن، ضربه، آلودگی و کثیف شدن قرار می گیرد.

په جنس سنگ های ساختمانی و سنگ های استفاده شده در کف و زیرپله ها معمولا باید متفاوت تر و باقوام تر از سایر سنگ ها باشد زیرا نفوذ  آب و رطوبت و موارد همچنین مانند سرد و گرم شدن موجب افت عملکرد آن در گذر زمان نشود. یکی از اصلی ترین قسمت ها برای استفاده از سنگ، راه پله ها در ساختمان هستند چرا که محل ورود و خروج و عبور و مرور افراد مختلف می باشد. بنابر این سنگ های راه پله از اهمیت بالایی برخوردار است.

سنگ پله چینی عرض

سنگ پله چینی در ابعاد و عرض های مختلفی در بازار موجود می باشد که امروزه مورد توجه اکثر خریداران این محصول قرار گرفته است. از سنگ های گرانیت و مرمر نیز در محیط های شلوغ و اداری استفاده می کنند که دارای مقاومت بالایی در برابر خوردگی ها و فرسایش است. یکی از معایب مهمی که سنگ های چینی دارند لکه لکه شدن و از دست رفتن مقاومت در فصول سرد سال است که خرید و فروش این محصول را دچار نگرانی هایی هم کرده است. البته ضخامت سنگ های مورد استفاده در راه پله ها هم مورد توجه است زیرا راه پله ها باید حداکثر مقاومت وزنی خود را در برابر اجسام و افراد مختلف حفظ کند.

سنگ پله چینی ظروف

سنگ های چینی از مهم ترین و کاربردی ترین سنگ ها در ساختمان سازی و نماها و دکوراسیون داخلی است. سنگ پله چینی در هنگام شکستن صدایی همانند ظروف چینی را می دهند که در برابر اجسام سخت و سنگین شکسته خواهند شد. سنگ های چینی علی رغم اسم آن از سنگ هایی است که از معادن کشور استخراج و بهره برداری می شوند. معروف ترین معادن استخراج این سنگ پله چینی معادن الیگودرز، یزد، نی ریز، ازنا و سیرجان است که این سنگ را در دسته سنگ های آهکی دگرگونی قرار داده است.

سنگ پله چینی عتیقه

فشار حداکثری و حرارت بالا در توده های سنگ های آهکی ابتدایی ترین مرحله برای تشکیل سنگ چینی است سنگ پله چینی عتیقه را می توان از وسایل تزئینی و زینتی قدیمی دانست که دسترسی کمتری را داشته اند. توده های آهکی با متبلور شدن دگرگون می شوند و سنگ چینی را بوجود می آورند.

سنگ پله چینی عتیقه

ترکیبات شیمیایی این سنگ ها با سنگ های هم نوع دیگر باتوجه به معدنی که از آن استخراج می شوند متفاوت است. این نوع سنگ از کانی های سیمونیت، گرافیت، کوارتز و هماتیت تشکیل شده است و از اصلی ترین کانی های این نوع سنگ ها می توان به کلسیت و ولاستونیت اشاره کرد. ضخامت کم این سنگ نوع مصرف این سنگ را  متفاوت می کند.

استفاده از سنگ های چینی هم در اولویت مقاومت و زیبایی برای نمای ساختمان ها استفاده می شود. این نوع سنگ به دلیل داشتن رنگ روشن آن در اکثر شهرهای مناطق گرمسیر کشور یافت می شود.

سنگ پله چینی حمل و نقل

علی رغم ضخامت کم این نوع سنگ این سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه و فرسایش است و از مقاومت فشاری بالایی برخوردار است. در حمل و نقل این سنگ پله چینی باید باظرافت بیشتری نسبت به تمامی سنگ ها عمل کرد. اغلب سنگ های چینی که در بازار یافت می شود دارای رگه های مختلف و سفید رنگ است و نوع کریستالی آن دارای ریز بلور است. از این نوع سنگ های ریز بلور در تزئینات و نمای داخلی ساختمان ها استفاده می شود که زیبایی و جلوه خاصی را در معرض عموم قرار می دهد. سنگ چینی ظاهر بسیار مطلوبی دارد که معماران و طراحان را به استفاده از آن ها ترغیب می دارد.

سنگ پله چینی زدن

در برخی معادن سنگ پله چینی با تراورتن و گرانیت که از سنگ های بادوام تولیدی است رقابت می کند. سنگ پله چینی از یخ زدن و فرسایش در فصول سرد سال محافظ است.

سنگ پله چینی زدن

مثلا در کشور نروژ که اغلب دمای زیر صفر دارند از این سنگ استفاده می شود بنابراین مقاومت بالا و زیبایی آن باعث شده است بازارهای جهانی را قبضه کند. مجموعه ما با درنظر داشتن ارائه بهترین کیفیت سنگ پله های چینی را تولید و در معرض عموم برای خرید و فروش قرار می دهد. کیفیت حداکثری بازوان پرقدرت ماست که برای عرضه در نظر گرفتیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما