سنگ پله چینی تراورتن سفید تیره

افراد در مورد سنگ پله چینی تراورتن به اشتباه تصور می کنند که این سنگ، محصول چین است اما این سنگ محصول ایران است که بافت کریستالی و بلورین دارد و رنگ بندی آن، از سفید و روشن تا تیره است.

سنگ پله چینی تراورتن از دسته سنگ های آهکی هستند و از بلور های درشت سفید، خاکستری و کرم تشکیل شده اند که زمانی که توده ای از سنگ های آهکی تحت فشار و حرارت قرار می گیرند دگرگون می شوند که از نوع سنگ مرمریت به حساب می آید.

سنگ پله چینی سفید

اگر وارد ساختمانی در حال ساخت شوید، می بینید که از همان ابتدا شروع به زدن سنگ پله چینی به رنگ سفید یا هر رنگ دیگر نخواهند کرد زیرا پله ها باید از لحاظ ایمنی مورد تایید قرار بگیرند که به طور موقت با آجر و گچ شروع به پله گذاری می کنند.

بعد از ساخت پله ها، اول دیوار کنار پله را با ماسه سیمان سنگ می کنند که سنگ کردن دیواره ی راهرو باعث می شود با جابجایی وسایل دیوار آسیبی نبیند.

انتخاب سنگ دقت بالایی می خواهد زیرا مهم ترین عامل، مقاومت بالای سنگ است که خیلی تاثیر گذار است به همین دلیل اکثر افراد از سنگ چینی استفاده می کنند تا درصد آسیب و شکنندگی کمتری نسبت به دیگر سنگ ها داشته باشد. این سنگ با توجه به رفت و آمد زیاد در برابر ضربه، سایش و فشار مقاومت بالایی داشته و در اکثر فضا های ساختمان، اعم از نما و مکان های رطوبت دار مانند: حمام و سرویس بهداشتی هم کاربرد دارد.

سنگ پله چینی تراورتن سفید

علت علاقه ی معماران و طراحان به سنگ پله چینی تراورتن، تنوع رنگ بندی آن است که از رنگ سفید، کرم روشن تا رنگ قهوه ای که یکی از ویژگی های بارز آن به شمار می رود. حفره های بسیار ریزی در این سنگ وجود دارد که باعث جلوگیری از سر خوردن افراد می شود.

اما بهتر است این سوراخ ها پوشانده شوند زیرا پاک کردن آلودگی و کثیفی های جمع شده در این حفره ها، کار آسانی نیست پس بهترین راهکار رزین کردن است که با دستگاه، سنگ سابیده می شود که از لحاظ صیقل کاری مقاومت بالایی دارد و با چسب مخصوص حفره ها پوشیده می شود و ساعاتی باید صرف خشک شدن آن شود، که در انتها شما سنگی براق و بسیار زیبا خواهید داشت.

سنگ پله چینی تراورتن سفید

سنگ پله چینی تیره

وجود کانی های مختلف در سنگ پله چینی باعث تغییر رنگ آن ها از روشن تا تیره می شود. هرچند استفاده از آسانسور در ساختمان های مسکونی رایج و الزامی شده است اما به دلایل گوناگون با وجود آسانسور نیاز به پله هم احساس می شود.

سنگ پله چینی دو رنگ

مهم ترین اقدام قبل از تصمیم برای ساخت ساختمان و انتخاب سنگ پله چینی دو رنگ، ایمنی آن است که باید به فکر استفاده از مرغوب ترین و استاندارد ترین مصالح برای ساختمان باشیم زمانی که ایمنی در نظر گرفته نشود باعث از بین رفتن زیبایی ظاهری می شود.

هر سنگی باید بر اساس کاربرد خود مورد استفاده قرار بگیرد و سنگی مانند سنگ پله چینی که بدون ترک و جذب آب کمتری داشته باشد بهترین انتخاب خواهد بود زیرا سنگ هایی که جذب آب بالایی دارند آلودگی ها را در خود جذب کرده و باعث ایجاد لکه هایی در سنگ، و از بین رفتن ظاهر آن می شود.

سنگ پله چینی زیتونی

در طراحی ساختمان و دکوراسیون خانه قبل از انتخاب رنگ، سنگ پله چینی با رنگ زیتونی از اهمیت بالایی برخوردار است. گاهی توجه کوچک به دکور و تزیین پله بسیار تاثیرگذار در روحیه شما و دید مهمانان شما خواهد داشت.

چند ایده را برای شما نام خواهم برد تا دید بازتری نسبت به این موضوع پیدا کنید. از لحاظ معماری می توان پله ها را به صورت معلق و بدون اتصال با هم، ساخت و فضایی زیبا را ایجاد کرد که به یک متخصص نیاز دارد که با رعایت کامل اصول این کار را انجام دهد.

سنگ پله چینی زیتونی

با نصب نرده به پله ها به غیر از ایجاد ایمنی می توان به عنوان استند گل از آن استفاده کرد و باعث به وجود آمدن جلوه خاصی در منزل خود شوید و حتی می توان از شیشه هم برای نرده ها استفاده کرد تا زیبایی دوچندان شود. اگر رنگ پله ها زیتونی یا سبز باشد استفاده از گلدان های طوسی که مکمل رنگ آن است می تواند جذابیت ویژه ای را به فضا بدهد.

سنگ پله چینی شکلاتی

اگر به دکوراسیون تیره علاقه دارید باید مکان هایی که دید بیشتری دارند مانند پله ها، از سنگ پله چینی شکلاتی استفاده کنید و با زدن کاغذ دیواری و تزیین دیوار، ایده ای لوکس را ایجاد کنید.

پله از لحاظ مصالح مصرفی به پله های سنگی، پله های چوبی، پله های آلومینیومی و پله های موزاییکی تقسیم می شود. پله های سنگی نسبت به دیگر پله ها کاربرد بیشتری خواهد داشت زیرا مقاومت بالا تری در برابر ضربه و عوامل محیطی دارد البته بهترین مورد برای استفاده، سنگ پله چینی می باشد.

سنگ پله چینی صورتی

در برخی از سنگ های پله چینی به دلیل وجود آهن و مواد قیری باعث بوجود آمدن رنگ های صورتی، خاکستری، آبی، زرد و سیاه می شود. سنگ صورتی مورد استفاده در سرویش بهداشتی، حمام، صفحه ی روی کابینت، نمای بیرونی و داخلی و مصنوعات دکوراتیو استفاده می شود.

این رنگ در جهان یکی از شاهکار های طبیعت به حساب می آید و آرامش بخش بوده و در خانه های لوکس و زیبا از آن استفاده می شود.

سنگ پله چینی خاکستری

وجود رنگ خاکستری در سنگ پله چینی نشان دهنده وجود مواد کربن دار در آن ها می باشد. افراد اولین فکری که به ذهنشان می رسد برای تغییر خانه، بیشتر به دکوراسیون آشپزخانه و پذیرایی اهمیت می دهند  اما توجه به سنگ پله و تغییر آن می تواند زیبایی قابل توجهی در خانه های خود ایجاد کنند.

سنگ پله چینی خاکستری

اگر به دنبال تغییر خانه و مغازه ی خود هستید و استفاده کردن از محصولات با کیفیت و زیبا برای شما اهمیت زیادی دارد پس با مشاورین این سایت ارتباط بگیرید تا در خصوص یک خرید راحت به همراه بهترین انتخاب که مناسب با محیط و دکوراسیون شما باشد راهنمایی شوید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما