قیمت سنگ فیروزه عجمی صادراتی

سنگ فیروزه عجمی صادراتی یکی از انواع سنگ های با ارزش و نفیس است که از گذشته تا کنون بسیار مورد توجه هر دو گروه خانم ها و آقایان بوده است. اطلاق نام عجمی به گروهی از سنگ هاست که فاقد رگه بوده و سطحی صاف و یک دست دارند. از این سنگ برای ساخت انواع انگشتر فیروزه که دارای خواص درمانی زیادی است استفاده می شود. بر این اساس قیمت هر نوع فیروزه بر اساس نوع تراش و اندازه و همچنین کاربرد آن تعیین محاسبه می شود.

قیمت سنگ فیروزه عجمی صادراتی

همه چیز درباره سنگ فیروزه عجمی

همه چیز درباره سنگ فیروزه عجمی سنگ های موجود در طبیعت به دو دسته کلی سنگ های طبیعی و فراوان و سنگ های قیمتی تقسیم بندی می شوند که فیروزه از انواع سنگ های گروه دوم به شمار می رود.

این سنگ به رنگ هایی همچون آبی تیره، روشن، و سبز تیره و روشن در طبیعت وجود دارد که ممکن است دارای رگه یا فاقد آن باشد. به فیروزه های بدون رگه که سطح صاف و یک دستی دارند، اصطلاحا فیروزه عجمی اطلاق می گردد.

سنگ فیروزه از نوع سنگ آذرین نواحی آتشفشانی و نزدیک سطح زمین است که دارای سختی 5.5 الی 6 می باشد. بهترین نوع فیروزه آن است که در نزدیکی سطح زمین شکل می گیرد.

این نوع سنگ نیز مانند دیگر سنگ های قیمتی در انواع اصل و تقلبی وجود دارد که یکی از راه های شناسایی فیروزه اصل قرار دادن آن در مقابل نور خورشید می باشد. به طور معمول فیروزه های طبیعی در مقابل نور آفتاب رنگ خود را حفظ می کنند و این در حالی است که فیروزه تقلبی در تماس با نور خورشید رنگ و کیفیت خود را از دست می دهد.

دیگر این که فیروزه های اصل در تماس با خراشیدگی سوزن خط بر نداشته و آسیب نمی بینند و حتی می توان از آنها برای ایجاد خراش بر روی سطوحی مانند شیشه نیز استفاده کرد. به این جهت توصیه می شود که از مراکز معتبر خرید صورت گیرد.

توزیع سنگ فیروزه عجمی صادراتی

توزیع سنگ فیروزه عجمی صادراتی در میان سنگ های قیمتی موجود در طبیعت فیروزه را می توان یکی از زیبا ترین انواع سنگ به شمار آورد. بر اساس نوع معدن و شیوه استخراج قیمت سنگ فیروزه تعیین می شود. این سنگ در رنگ هایی با تناژ آبی روشن و تیره و سبز مشاهده می شود.

از این رو در مراکز توزیع سنگ فیروزه می توان ارقام متنوعی از آن را مشاهده کرد که هر کدام قیمت خاص خود را دارد. از طرفی نوع استفاده و کاربری و همچنین میزان خرید از جمله مهمترین فاکتور هایی به شمار می روند که قیمت گذاری آن در مراکز توزیع صورت می گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما