سنگ ورقه ای کوهی برای سنگفرش

سنگ ورقه ای کوهی مناسب برای سنگفرش در بسیاری از معادن سنگ ورقه ای کشور وجود دارد. این سنگ ها به علت شرایط تشکیل دارای حداقل ترک خوردگی و نقاط ضعیف بوده و در صورت اجرای مناسب، مدت قابل قبولی دوام خواهد داشت. در زیر به برخی از این سنگ های زیبا و مقاوم اشاره می کنیم.

سنگ ورقه ای کوهی مشکی مشهد

سنگ مشکی یا بهتر بگوییم نوک مدادی تیره دارای طیفی از رنگ ها میان خاکستری تا سیاه متمایل به سبز می باشد. این سنگ شبه گرانیتی و مقاوم بوده برای کف کاملا قابل قبول است. قیمت مناسب این سنگ باعث رقبت به اجرای بسیاری از فضا های محوطه های عمومی و خصوصی مانند پارک های کوهستانی و ویلا شده است. تنها اشکال عمده مسافت بالا برای حمل به بسیاری از مناطق کشر و افزایش قابل توجه کرایه حمل بار می باشد.

سنگ ورقه ای کوهی مشکی مشهد

 

سنگ ورقه ای زرد کاشان

در محدوده مرکزی ایران معادن سنگ ورقه ای زیادی مورد بهره برداری قرار گرفته اند. در این میان سنگ ورقه ای زرد رنگ کاشان سنگی قابل توجه است. این سنگ که متحمل دگرگونی شده، تمام منافذ و بیشتر ترک های آن مجددا پر شده، سنگی مناسب برای فرش کردن کف، محوطه پارک ها و پیاده رو است. قواره های در هم با ضخامت شش تا ده سانتیمتر که هر تن تقریبا هفت متر مربع را می پوشاند. به صورت تنی و قواره های کمتر از شش سانتیمتر به طور متری به فروش می رسد.

 

سنگ ورقه ای کوهی زرد کاشان

سنگ ورقه ای کوهی سبز یشمی سلفچگان

سنگ ورقه ای کوهی سبز یشمی سلفچگان برای کف مناسب بوده و دارای طیف رنگی از سبز مایل به کرم تا یشمی است. عموما به صورت تنی به فروش می رسد. هر تن به طور متوسط شش تا هفت متر مربع را جوابگو بوده و ضخامت بین شش تا ده سانتیمتر می باشد. ضخامت های کمتر از شش سانتیمتر با شرایط ویژه و معمولا به صورت متر مربعی به فروش می رسد. گاهی با گیوتین این سنگ را به اندازه های کوچک می شکنند. در این صورت هزینه بابت شکستن و بسته بندی اضافه می گردد. در این حالت سنگ به صورت پالت ارسال خواهد شد.

 

سنگ ورقه ای کوهی سبز سلفچگان

 

سنگ های ورقه ای مناسب کف تنوع گسترده ای دارند. ان شا الله در آینده سنگ های ورقه ای کوهی بیشتری معرفی خواهد شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما