تامین سنگ ورقه ای قرمز کاشان

سنگ ورقه ای قرمز به طور پراکنده در بسیاری از نقاط ایران دیده می شود. این سنگ ها در دو نوع کلی قرار می گیرند. سنگ های اسلیتی و سنگ های آذرین که در بازار این نوع به شبه گرانیتی نیز معروف شده است.

سنگ های ورقه ای قرمز اسلیتی

اسلیت سنگ است که از دگرگونی و سنگ شدگی رسوبات ریز دانه و رسی به وجود می آید و گاهی به علت وجود اکسید فلزات رنگی، مثل آهن و منگنر، دارای طیفی از رنگ های زرد لیمویی تا قرمز و قهوه ای تا سیاه کدر نیز می باشد. سنگ ورقه ای هفت رنگ از این نمونه سنگ ها می باشد. مقاومت عمومی سنگ های اسلیتی مناسب است. ولی با ید توجه داشت که این سنگ ها اغلب نسبتا ترد بوده و به یخبندان حساس هستند. به طور عمده در نما و محوطه سازی از آنها استفاده می گردد.

سنگ ورقه ای قرمز اسلیتی

 

سنگ ورقه ای قرمز شبه گرانیتی

سنگ های شبه گرانیتی با توجه به کانی های سازنده، به رنگ های مختلفی دیده می شوند. معادن قابل توجهی از آن در ایران مرکزی وجود دارد ولی متاسفانه به علت دشواری، این سنگ ها به ندرت به عنوان سنگ ورقه ای عرضه می شود و بیشتر برای برش استخراج می گردد. تنها در جاهایی که شرایط تکتونیکی سنگ را خرد کرده است امکان برداشت آن با وسایل معدنی مانند بولدزر و بیل مکانیکی به مقدار محدود مقدور است. در حوالی شهرستان اردستان و نطنز و بسیاری نقاط دیگر امکان اکتشاف و استخراج سنگ های ورقه ای وجود دارد.

 

سنگ ورقه ای قرمز جگری کاشان

سنگ ورقه ای کاشان که دارای طیف قرمز جگری تا آجری رنگ هم می باشد، مناسب برای نما است. از آن گاهی به عنوان مالون هم استفاده می گردد. برای سنگفرش توصیه نمی شود ولی برای مناطق معتدل یا فضاهای سرپوشیده قابل استفاده می باشد.

سنگ ورقه ای قرمز باکیفیت

ان شا الله سنگ های بیشتری معرفی خواهیم کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما